Ne satarlarsa satsınlar, her işletmenin aynı iki hedefi vardır. Hepsi giderleri azaltmayı ve geliri artırmayı hedefliyor.

Kurye hizmetleri, dağıtım şirketleri ve müşterileri ile buluşmaları için düzenli olarak çalışanları sahaya gönderen diğer işletmeler, genellikle bu hedeflere ulaşmakta zorlanır. Her şeyin yanı sıra yakıt ve araç bakımı için para ödemeniz gerektiğinde masrafları düşük tutmak zordur.

Bu yüzden bu tür işletmelerin rota planlama yazılımına ihtiyacı var. Size daha verimli rotalar sağlar, bu da saha çalışanlarınızın tüm duraklarına ulaşmak için çok fazla yakıt harcamasına gerek kalmayacağı anlamına gelir. Ayrıca, daha verimli rotalar sürücülerinize her gün daha fazla durağı ziyaret etme olanağı sağlar. Bu, daha fazla çalışanı işe alma masrafı olmadan daha fazla müşteriye hizmet etmenize (ve daha fazla para kazanmanıza) olanak tanır.

En iyi yönlendirme programları, kar marjınızı artıracak başka özelliklere sahiptir, örneğin:

Renk kodlaması

Bazı rota  planlayıcıları, duraklarınıza renkler atamanıza izin verir. Bu özelliği, hangi durakların zamanınıza ve emeğinize en değer olduğunu belirlemek için kullanabilirsiniz. Örneğin, sıcak uçlarınızı işaretlemek için kırmızı rengini ve soğuk uçlarınızı işaretlemek için mavi rengini kullanabilirsiniz. Bu, operasyonunuzu düzenli tutmanıza yardımcı olacaktır.

Bölge Haritalama

Saha çalışanlarınızı tüm hizmet alanınızda ileri geri göndermeniz hiç mantıklı değil. Bölge haritalama özelliği ile hizmet alanınızı farklı bölgelere ayırabilir ve her bölgeye bir saha çalışanı atayabilirsiniz. Ekibinizdeki herkes, her durak kümesi birbirine daha yakın olduğunda daha verimli olacaktır.

GPS takibi

Saha çalışanlarınız onlara verdiğiniz rotaları gerçekten takip etmiyorsa, optimize edilmiş rotalar size hiçbir fayda sağlamaz. Bir Rota Optimizasyon ve Takip yazılımı ile saha çalışanlarının gerçek zamanlı olarak nereye gittiğini gösterecektir.

Yakıt Tüketimi Raporlaması

İzleme verileri, tam olarak ne kadar yakıt kullandığınızı gösterir. Bu, yakıt tasarrufu yapmanın en iyi yollarını bulmak için farklı yakıt verimliliği tekniklerini denediğinizde üzerinde çalışabileceğiniz bir temel sağlar.

Sonuç

Rota planlama yazılımının gelirinizi artırmasının daha soyut ama aynı zamanda en etkili yollarından biri ağızdan ağza iletmektir.

Rota optimizasyonu yazılımı, saha çalışanlarınızın daha sık zamanında gelmesini sağlar. Bu, müşterilerinizin hizmetinizden memnun kalmasını sağlar. Aslında o kadar tatmin olacaklar ki, işletmenizi muhtemelen arkadaşlarına, ailelerine ve tanıdıkları diğer insanlara tavsiye edecekler.

Tüm hakları saklıdır © 2020 Geovision Group

Ödeme Yöntemleri