İnternet işletmelere her zamankinden daha fazla rekabet yükledi.

Rakipler benzer fiyatlara ve ürün kalitesine sahip olduğunda – ki günümüzün kalabalık iş dünyasında bu çok sık görülür – başarılı olacak en iyi müşteri deneyimini sunan şirkettir.

Peki müşteri deneyimini nasıl iyileştirirsiniz? Müşterilerinizi mutlu etmek için ne yapabilirsiniz?

Endişelenme, bu beş ipucu sana yardımcı olacaktır:

 

  • Dağıtım Ekibinizi Zamanında Müşterilere Gönderin

 

Kimse beklemeyi sevmez. Geç gelmek, itibarınız için yapabileceğiniz en kötü şeylerden biridir.

Hala rotalarını kağıt kalemle planlamıyorsun, değil mi? Bu bir felaket. Rota planlama, trafik, yol çalışması ve müşteri sayısı dahil olmak üzere birçok hareketli parçayı içerisinde barındırır. O kadar karmaşık ki, kendi başınıza çıkardığınız rotalar kusurlu olmaya mahkumdur. Saha temsilcileriniz trafik sıkışıklığı ve kapalı yollar gibi engellerle karşılaşacaktır. Kaybolacaklar. Sonunda, programın gerisinde kalacaklar ve rotalarındaki tüm durakları ziyaret etmek için gereğinden fazla zaman alacaklar.

En iyi rotaları planlamak için yazılıma ihtiyacınız var. Rota optimizasyon yazılımı, rotalarınızı etkileyen her şeyi hesaba katabilir ve yalnızca 30 saniye veya daha kısa sürede sizin için verimli rotalar oluşturabilir. Dağıtıcılar her seferinde zamanında ortaya çıkmaları için ihtiyaç duydukları her şeye sahip olacaktır.

Zamanında varmak müşterilerinizin mutlu olmasını sağlar, bu da rakiplerinizden biri için sizi terk etme olasılıklarını azaltır. Ayrıca, mevcut müşterilerinizi elde tutmanıza yardımcı olmanın yanı sıra, mutlu müşteriler doğal olarak işinizi arkadaşlarına, ailelerine ve tanıdıkları diğer kişilere tavsiye edeceğinden, iyileştirilmiş bir müşteri deneyimi yeni müşteriler kazanmanıza yardımcı olacaktır.

  • Müşteri Taleplerini Yerine Getirin

 

Müşteriler fikirlerini değiştirebilir. Örneğin, bir müşteri sizi son dakikada arayarak randevunun saatini değiştirmek istediğini söyleyebilir.

Rotanızı planlamak için kağıt kalem kullanmamanızın bir başka nedeni de budur. Bu durumda rotanızı manuel olarak planladıysanız, müşterinin talebini karşılayamazsınız.

Rota optimizasyon yazılımınız olsaydı, bu isteği yerine getirmek kolay olurdu. Rotayı değiştirmeniz ve yeniden optimize etmeniz yalnızca 30 saniyenizi alır. Ayrıca, bir müşteri çalışanınızı en kısa sürede adresinde istiyorsa, o anda müşteriye en yakın saha temsilcisini bulmak için rota optimizasyon yazılımını kullanabilir ve hemen gönderebilirsiniz.

  • Müşterilerinizi Döngünün İçinde Tutun

 

Müşterilerinize, saha temsilcinizin her an gelmesini beklemelerini söyleyemezsiniz. Orada öylece oturup parmaklarını çevirip bütün gün seni beklemelerini mi bekliyorsun?

En iyi rota planlayıcıları, müşterilerin bekledikleri aracın gerçek zamanlı konumunu kontrol etmek için kullanabilecekleri bir portala sahiptir. Müşterinin tek yapması gereken, bilgilere erişmek için müşteri portalına giriş yapmaktır.

  • Her Sorunu Basitçe Çözün

 

Şu senaryoyu hayal edin: Bir müşteri, sürücünüzün asla gelmediğini iddia ederken, sürücünüz müşteriyi ziyaret ettiğini söylüyor. Kim doğruyu söylüyor? Sürücünüze inanıyor ve müşteriyi suçluyor musunuz yoksa müşteriye inanıyor ve sürücünüzü suçluyorsunuz?

Rota optimizasyon yazılımı, bu sorunu çözmeyi kolaylaştırır. Bu tür yazılımlar , size saha temsilcilerinizin yoldayken nerede olduklarını gösteren bir GPS izleme özelliği ile birlikte gelir . Ne zaman bir anlaşmazlık olursa kayıtlar, çalışanınızın asla müşterinin yakınında olmadığını gösteriyorsa, sürücünüzü disiplin altına almanız ve müşteriden özür dilemeniz gerektiğini bilirsiniz.

Onay imzalarını toplamak için kağıt makbuzların kullanılması, kağıt makbuzların kaybolması kolay olduğundan, karışık anlaşmazlıklara yol açabilir. En iyi yönlendirme programları , saha temsilcilerinizin mobil cihazlarıyla imza toplamasına olanak tanıyan bir e- İmza özelliğine sahiptir. Bu, her şeyi organize etmenize yardımcı olacaktır.

  • İşinizi Geliştirmek için Verileri Kullanın

 

Bir rota planlayıcısının raporlama ve analiz özelliği size şunları gösterebilir:

Çalışanlarınız sahada nasıl performans gösterir?

Kaç müşteri gerçekten ziyaret edildi.

Çalışanların müşterilerle ortalama ne kadar zaman geçirdiği

Bu verileri işinizi değerlendirmek ve geliştirmek için kullanabilirsiniz. Zayıf yönlerinizi ve güçlü yönlerinizi doğru bir şekilde tespit edebileceksiniz. Hizmet düzeyi anlaşmalarınızı karşılayıp karşılamadığınızı görebileceksiniz. Genel olarak, daha bilinçli iş kararları verebileceksiniz.

Tüm hakları saklıdır © 2020 Geovision Group

Ödeme Yöntemleri