Kalem ve kağıtla rota planlamak sonsuza kadar sürebilir. Saha çalışanlarınızın izlemesi gereken rotaları bulmanın yanı sıra, , trafiği, zaman aralıklarını ve diğer değişkenleri de göz önünde bulundurmalısınız . Ve manuel olarak yaptığınız için, çoğu zaman hata yaparsınız. Dolayısıyla, sonuç her zaman iyi değildir.

Ancak rota planlamanın o kadar uzun sürmesi gerekmez. Rota optimizasyon yazılımı, tüm değişkenlerin sizin için halledilmesini sağlar ve size 30 saniye veya daha kısa sürede doğru ve optimize edilmiş bir rota sunar . Müşteri adreslerinizi sisteme yüklemeniz yeterlidir, bunu adresleri kopyalayıp yapıştırarak veya excel yükleyerek yapabilirsiniz. Ayrıca, ayarları kendi özel durumunuza göre özelleştirebilirsiniz.

 1. Depo Oluşturun.
 2. Plan Ekleyin.
 3. Planlama Seçeneklerini Belirleyin.
 4. Araç tipi ve Maliyet Tanımlarını Ekleyin.
 5. Araçlarınızı Ekleyin.
 6. Yeni Mobil Kullanıcıları Ekleyin ve Planlamaya Başlayın.

Sürücü kiralamak ve araç satın almak için fazladan ödeme yaparsanız, zamanında teslimat hizmeti sunmak bir anlam ifade etmeyecektir. Bu nedenle, yalnızca zamanında teslimat sunmanız gerekmez, bunu daha az araç ve kaynakla yapmanız gerekir . Bu yalnızca sürücüleriniz için verimli rotalar planladığınızda mümkündür.

Rotaları kalem ve kağıt kullanarak elle planlamak en iyi seçenek olmayabilir. Zamanında teslimatı etkileyebilecek çok fazla değişken var. Trafik,  tek yön, yükleme, ağırlık gibi birden çok parametreyi hesaba katarken, adım adım yol tarifleriyle iyi optimize edilmiş rotalar planlamak için bir teslimat rotası planlayıcısı kullanmanız gerekir

Bu tür bir yazılım, araç rotası ve planlaması için yalnızca 30 saniye sürdüğünden, verimli saatler harcamanıza gerek kalmaz.

Ek olarak, yazılım, bir arıza veya diğer beklenmeyen olaylar nedeniyle etkilenen bir rotayı yeniden yönlendirmenize ve yine de zamanında teslimat yapmanıza yardımcı olan bir yeniden optimizasyon özelliği ile birlikte gelir.

Sonuç

Bunlar, zamanında teslimat hizmetinizi dünya standartlarında yapmanın başlıca üç yolu olsa da, aşağıda uygulayabileceğiniz diğer birkaç en iyi uygulama bulunmaktadır:

 • Teslimat süresini kısaltmak için birden fazla lokasyondaki yerel depolara yatırım yapın.
 • Gerçekçi teslimat hizmeti son tarihlerini koruyun ve bunları agresif bir şekilde izleyin.
 • Tedarikçileriniz veya taşıyıcı ortaklarınızla güçlü ilişkiler kurun.
 • Gelecekteki gereksinimleri tahmin etmek için geçmiş üretim talebinizi ve teslimat geçmişinizi analiz edin, böylece buna göre stok yapabilirsiniz.
 • Doğru hammadde envanterleri tutun.

Unutmayın, iş büyümesi için, teslimat şirketlerinin sürücülerini her seferinde zamanında teslimatı mümkün kılmak için doğru stratejiler ve doğru karar verme ile desteklemesi zorunludur. Teknoloji mevcuttur, ancak faydaları anında görmek için rota optimizasyon yazılımı gibi doğru teknoloji çözümlerini benimsemeniz gerekir.

Tüm hakları saklıdır © 2020 Geovision Group

Ödeme Yöntemleri